Šaldymo patalpų įrengimas

Šaldymo patalpos - tai konstrukcijos, kurios yra lengvai sumontuojamos ir išmontuojamos. Dažniausiai šaldymo patalpos būna pagamintos iš izoterminių plokščių. Šie plokščių junginiai skirti palaikyti temperatūrai patalpose, kur įrengti šaldymo agregatai. Šaldymo patalpos yra naudojamos įvairiose pramonės didmeninės ir mažmeninės prekybos srityse tokiose kaip: maisto pramonės, gėlių, medžioklės bei kt.

Į ką atkreipti dėmesį įrenginėjant šaldymo patalpas

Įrenginėjant šaldymo patalpas reikia priimti sprendimą, kokia produkcija bus laikoma šaldymo patalpoje. Svarbus aspektas yra ir tai, kad montuojant šaldymo patalpą reikia atkreipti dėmesį, į produktų įpakavimą, tai yra, ar produktai bus supakuoti į kartonines, stiklines, polietilenines taras. Tai turės įtaką patalpos dydžiui. Patalpos dydis turėtų būti patogus, tai yra ne per aukštas, kad būtų patogu pasiekti reikiamą produkciją ir ne per žemas, kad patalpoje būtų patogu judėti. Svarbu prisiminti, kad jei šaldymo patalpos yra per didelės ir jos nėra išnaudojamos šimtu procentu, jos didina šalčio nuostolius, elektros sąnaudas. Antras, ne ką mažiau svarbus dalykas yra durys į kamerą. Reikia įvertinti visus aspektus pasirenkant varstomas duris, vartus su stumdoma sistema ar vartus pakeliamus į viršų. Be to didelis dėmesys turėtų būti skiriamas šaldymo kamerų sienoms ir luboms. Pagal tai, kokia šaldymo temperatūra planuojama laikyti patalpoje yra išrenkamos sienos bei lubos. Svarbus dėmesys skiriamas jų storiui, nes jos turės išlaikyti atitinkamą šalčio temperatūrą. Šaldymo patalpose, kur bus minusinė temperatūra labai svarbus dėmesys yra skiriamas grindų montavimui. Svarbu kad grindys būtų įrengtos tinkamai, atitiktų nustatytus plokščių storius, kurie sulaikys šaltį ir taip taupys sąnaudas. Pasirinkti šaldymo įrangą yra taip pat vienas iš svarbiausių etapų įrengiant šaldymo patalpas. Jas taip pat reikėtų rinktis atsakingai pasikonsultuojant su profesionalais, prieš tai žinant, kokia produkcija bus laikoma joje.  

Kiti svarbūs aspektai įrenginėjant šaldymo patalpas

Svarbu žinoti, kad šaldymo patalpų įrengimui yra specialios plokštės. Jos vadinamos termoizoliacinės plokštės. Šių plokščių viduje yra specialus užpildas vadinamas poliuretanu. Poliuretaną galima apibūdinti kaip medžiagą, kuri yra atspari pelėsiui, jo savybė - puikia hidroizoliacija. Poliuretanas yra ilgaamžė medžiaga, ji nepriklauso nuo oro drėgmės. Sekantis svarbus punktas yra termoizoliacija, tai yra jos storis. Kuo šis sluoksnis yra storesnis, tuo sunkiau patekti šilumai į šaldymo patalpą. Tad čia svarbu pasirinkti tinkamą storį, kad nebūtų pakenkta produkcijai.

Šaldymo patalpų įrengimo privalumai:

1.     Didelė erdvė;

2.     Galima laikyti didelius produktų kiekius;

3.     Produktus galima sandėliuoti paletėmis;

4.     Į šaldymo kameras galima įvežti produktus specialia technika.

 
Procesas
Projekto
paruošimas
Sąmatos
sudarymas
Įrangos
atgabenimas
Sumontavimas
Garantija ir
servisas