Šaldymo priesieniai

Šiuolaikinėje prekyboje labai svarbu kaip prekė atrodo. Tačiau vienos pakavimo išvaizdos neužtenka. Produktą reikia laikyti saugiose vietose, kad neprarastų kokybės bei prekinės išvaizdos. Daugeliui maisto prekių laikymui ir patiekimui prekybai reikalinga šaldymo įranga. Pieno gaminiams, gėrimams, daržovėms, žuvies bei mėsos produktams naudojami šaldymo priesieniai. Jų yra įvairių dizainų, dydžių. Šaldymo priesieniai pritaikomi  - prekybos centrams, mažoms parduotuvėms, degalinėms, kavinėms bei kioskams.

Šaldymo priesienis yra atvira spinta, tai yra neturi durų – kitos gali turėti organinio stiklo duris. Organinio stiklo durų privalumas – jos nedužta, lengvos. Priesieniai gali būti iš plastiko ir nerūdijančio plieno. Visuose priesieniuose yra patogios prekėms sudėti lentynos, visur apšvietimas LED lemputėmis. 

Šaldymo priesieniai Aroma su pakeliamomis plastikinėmis durimis tinka gėlių eksponavimui. Jame yra dinaminis šaldymas, elektroninis valdymas, patogios lentynos augalams, automatiškai kondicionuoja orą. Turi automatinį atitirpimą. Priesienio veikla nepakinta prie aukštos aplinkos temperatūros. Turi ratukus – lengvai transportuojamas.

Šaldymo priesienis Dolce palaiko temperatūrą nuo +4 °C iki +10 °C.  Turi nerūdijančio plieno korpusą. Yra automatinis atitirpimas. Lentynos reguliuojamos su kainų juostomis. Apšvietimas LED lemputėmis bei turi naktinę užuolaidą.

Šaldymo priesienis Elba palaiko temperatūrą nuo +2 °C iki +8 °C. Turi dinaminį šaldymą, viršutinį apšvietimą, naktinę užuolaidą. Atitirpsta automatiškai. Valdomas automatiškai. Lentynos keturiomis eilėmis – reguliuojamos ir su kainų juostomis. Tinka eksploatuoti maisto prekių parduotuvėms. Labai panašus šaldymo priesienis  - Martini. Jiedu tinka maisto produktams – pieno, mėsos gaminiams, daržovėms. Tokio tipo priesieniai – atviri ir be durų. 

Visų priesienių principas yra vienodas – palaikyti pastovią gaminio temperatūrą. Šaldymo priesieniai: Oslo, Mini Varna, Praga yra giluminiai – spintos pavidalo. Jie pagrinde su organinio stiklo durimis. Priesieniai gali būti vienų, dviejų ar trijų durų. Šaldymo priesienis Mini Varna yra su roletais. Pas juos yra išorinis šaldymo agregatas, šaldymas - dinaminis, valdymas – elektroninis, automatinis atitirpimas, viršutinis apšvietimas, naktinė užuolaida. Pas visus lentynos reguliuojamos su kainų juostomis. Giluminiai šaldymo priesieniai tinka įvairių gėrimų prekybai. Visi priesieniai yra įvairaus dizaino ir visokių spalvų.

Iš šalies atrodo, kad visi šaldymo priesieniai beveik vienodi. Tačiau jų dizainas ir paskirtis įvairi. Renkantis priesienį verslui būtina žinoti kokia produkcija bus laikoma. Svarbu žinoti vartotojui ar prie lentynų reikalingas atviras priėjimas, ar su durimis. Modeliai be durų – patogūs pirkėjams: aiškiau matomi maisto produktai, greičiau gali išsirinkti norimą prekę.  Šaldymo priesienių su durimis privalumai yra šiek tiek kitokie – durys taupo elektros energiją net iki 30% , palaikoma talpoje pastovesnė temperatūra. Modelių su durimis – durys gali būti įvairių formų, varstomos, stumdomos, pakeliamos. Kokio tipo durys patogesnės sunku pasakyti. Smulkioms prekėms patogiau varstomos arba stumdomos durys. Tačiau prekybininkai visada dėmesį kreipia pirmiausiai į prekės laikymo sąlygų kokybę. Šaldymo priesienių dizainas su durimis taikomas didesnėms parduotuvėms, kur yra daugiau vietos ir varstomos durys netrukdys klientams apsipirkti. Šaldymo priesieniai be durų naudojami mažose parduotuvėse, kur tarp lentynų praėjimo takai siauri. 

Labai svarbi detalė šaldymo priesienių – talpa. Priesienių talpa priklauso nuo spintos dydžio ir pločio. Kuo talpesnis priesienis – tuo daugiau telpa produktų. Labai aukštos spintos nepatogios nei klientams, nei prekybininkams.  Talpa pločiu bei aukščiu nepasibaigia – didelę prasmę turi spintos atstumas nuo grindų. Kuo mažesnis tarpas tarp priesienio ir grindų – tuo didesnė vidinė talpa.

Taupant elektros energiją – svarbu žinoti, kad energijos sąnaudos yra mažesnės naudojant vieną ilgą šaldymo priesienį negu kelis trumpus pastačius vienas šalia kito. Priesienių lentynos yra reguliuojamos, tai yra jas galima perkelti iš vienos padėties į kitą. Taip keičiami tarpai tarp lentynų. Mažesnėms prekėms reikia mažesnio aukščio, o aukštesnio įpakavimo produktams reikia, kad atstumas tarp lentynų būtų didesnis. 

Šaldymo priesieniai yra įvairaus dizaino ir turi paskirtį visokioms prekėms. Priesieniai spintos daugiausiai taikomos gėrimams. Gėrimų yra įvairios talpos: dideliais buteliais, mažais buteliais, skardinėmis arba stiklo buteliais. Per laiką spinta nuo sunkaus svorio įlinksta. Todėl tokio tipo prekėms geriausiai naudoti šaldymo priesienius metaliniu korpusu bei specialiai sutvirtintus.

Prekyboje labai svarbu pasirinkti teisingus šaldymo bei kitokius priesienius ir prekių lentynas.Procesas
Projekto
paruošimas
Sąmatos
sudarymas
Įrangos
atgabenimas
Sumontavimas
Garantija ir
servisas